Vyberte stránku

Praha (11. října 2017) – Institucionální investiční společnost GLL Real Estate Partners (GLL) sídlící v Mnichově, která je regulována německým Spolkovým úřadem pro dohled nad finančními službami (BaFin), koupila 100% podíl společnosti Škodův palác s. r. o. od firmy Guyana Holding Sarl., která je vlastníkem budovy Škodova paláce v Praze 1. S prodejem jí radila společnost DPK Management Limited. Kancelářské prostory o celkové výměře 23 000 m2 jsou dlouhodobě pronajaté Magistrátem hlavního města Prahy, který byl o této transakci předem informován. Výše transakce nebude zveřejněna.

Historická budova ve stylu art deco, pocházející z roku 1929, byla v roce 2006 kompletně zrekonstruována pro účely Magistrátu hlavního města Prahy. V budově v současné době sídlí řada veřejných, administrativních a provozních útvarů.

Společnost GLL spravuje mezinárodní aktiva v celkové výši asi 7 miliard eur. Od roku 2004 aktivně působí také ve střední a východní Evropě, kde momentálně spravuje řadu komerčních nemovitostí v celkové hodnotě 1,2 miliardy eur, včetně dvou budov v Praze – Diamant na Václavském náměstí a Anděl Park B na Smíchově.

 

Pro více informací se obraťte na:

Mobil: +49 172 8312923
E-mail: kontakt@pfaff-kommunikation.de