Vyberte stránku

Odvolací soud dnes potvrdil zamítavý rozsudek v soudním sporu, v němž hlavní město Praha podalo žalobu na společnost Copa Retail kvůli bezdůvodnému obohacení v souvislosti s nájmem Škodova paláce. Dnešní verdikt představuje již v pořadí druhé zamítnuté odvolání. První proběhlo 7. října letošního roku.

„Soud zamítl již druhé odvolání a všem musí být zřejmé, že město žalobami nezíská to, o co usiluje. Praha údajně chystá dovolání k Nejvyššímu soudu, což znamená, že vynaloží další čas, úsilí a peníze na pokračování sporu, v němž má pouze mizivou šanci na úspěch. Město si musí připustit, že musí jednat o realistickém a oboustranně přijatelném urovnání sporu,“ říká Abigail Schaeffer, členka představenstva společnosti Guyana Holdings, která je většinovým vlastníkem Škodova paláce.

Společnost Copa Retail loni v červenci nabídla slevu z nájemného ve výši přibližně 500 milionů Kč, avšak město nabídku odmítlo. Nabízená částka představuje hodnotu přibližně 135 000 Kč denně. Vzhledem k tomu, že sleva se vztahuje pouze na dosud nezaplacené nájemné, město od předložení (a odmítnutí) nabídky již přišlo o možnou úsporu přesahující 60 milionů Kč.