Vyberte stránku

7. října 2015 – Odvolací soud dnes potvrdil zamítnutí žaloby Hlavního města Prahy na společnost Copa Retail týkající se určovacích nároků ve sporu o výši nájemného za budovu Škodova paláce. Odvolací soud navíc žalovanému přiznal náklady obou řízení.

„Už dva a půl roku se s námi hlavní město Praha soudí kvůli výši nájemného, které platí za Škodův palác. Soud však již dvě žaloby města zamítl a město neuspělo ani dnes,“ řekla Abigail Schaeffer, členka představenstva společnosti Guyana Holdings, většinového majitele společnosti Copa Retail vlastnící Škodův palác.

Od loňského července leží na stole od Copa Retail nabídka půlmiliardové slevy z celkového nájemného za tuto budovu. Nabídku magistrát odmítl. Slevu je přitom možné poskytnout pouze na budoucí nájemné, nikoliv zpětně. Spolu s plynoucím časem se tedy snižuje i celková nabídnutá sleva. Namísto vzájemné dohody a z ní plynoucího snížení nájemného tak město přichází o 135 tisíc korun denně.

„Praha zřídila speciální pracovní skupinu pro jednání s majiteli Škodova Paláce, ta nás ale za dobu své existence, tedy 154 dnů, ani jednou nepřizvala k jednacímu stolu. Opakovaně jsme veřejně deklarovali náš zájem vést otevřený dialog za účelem řešení sporu, ten stále trvá,“ uzavřela Schaeffer.